Ivana Veškrnová názorně vysvětluje

Umíme Vás naučit spravit si zdraví jen obyčejným jídlem!

V každé základní potravině jsou obsažené látky potřebné pro správné fungování našeho těla, ovšem v žádné surovině nejsou tyto látky všechny na jednom místě, i z toho důvodu nevylučujeme z jídelníčku žádné suroviny. Pro správné fungování potřebujeme tuky, bílkoviny i sacharidy, proto je třeba potraviny střídat, aby z nich tělo bylo schopné pokrýt všechny své potřeby. Základním jídlem Vám pomůžeme vrátit do zdravého stavu kromě nadváhy a podváhy také glykemii, cholesterol, kyselinu močovou či krevní tlak.

Umíme Vás naučit jíst ve 21. století!

Vypadá to jako banalita, ale je to vlastně to nejdůležitější. Spousta lidí se ještě dnes stravuje stejným způsobem jako naši prarodiče, ale žijeme v jiné době a diametrálně jiným stylem života, proto musíme upravit i stravování, které je řízeno naším mozkem, konkrétně hypothalamem. Tato část mozku má za úkol udržet nás na živu, proto tomu podřizuje veškeré chování a snaží se nás vést k tomu, abychom dodávali do těla tuky, které si může uložit na horší časy. Jakmile se před Vámi objeví surovina, která by mohla být pro vytvoření tukové zásoby užitečná, vyplaví se v těle hormony, které nám způsobují chutě a nutí nás jíst. Naučíme Vás, jak mozek trošku ošálit tím, že mu danou potravinu dáte, takže mu nebude chybět, ale ve správnou dobu tak, aby suroviny pracovaly pro Vás a tuky se neukládaly, právě naopak. Jsme tým vystudovaných nutričních terapeutek a dokážeme pomocí jídla nastavit v těle přesné podmínky, aby odbourávalo přebytečné zásoby a tím ulevilo krevnímu řečišti i přetíženým orgánům. Systém asistovaného hubnutí funguje už od roku 2006 a za dobu svého působení pomohl zlepšit zdraví i kvalitu života tisícům klientů, stejně tak jako nyní pomůže i Vám.

Umíme Vás naučit změnit své tělo, aniž byste s ním museli hýbat.

Pohyb je zcela přirozenou součástí našeho života, ale ne všichni lidé se mohou vlivem nemocí či prodělaných operací hýbat, natož pak cvičit, a spoustě těch, kteří by mohli, pohyb nepřináší žádnou radost. Pokud nevíte, jaké procesy ve Vašem těle fungují, může být sport navíc při redukci hmotnosti kontraproduktivní, místo snížení hmotnosti může naopak velmi lehce přijít její navýšení. Zdá se Vám to nesmyslné? Vždyť přeci cvičením byste správně podle všech pouček měli hubnout, tak o jakém navýšení mluvíme? Jedná se o navýšení váhy, které Vám naskočí, když se z těla správně neodbourává metabolická voda vznikající při pohybu. Buněčné organely v našem těle zvané mitochondrie vyrábějí energii pro všechny pohyby, které se v těle uskutečňují. Když dýcháte, mrkáte, mluvíte, běžně se pohybujete. V průběhu procesu se vyrobí energie, vydýcháte oxid uhličitý a vznikají čtyři molekuly metabolické vody, které se v postupně různě spotřebovávají, ale stejně nakonec dvě z nich zůstanou nevyužité, degradují a systém těla je odvede pryč. Když těch pohybů však uděláte hodně, vznikne zákonitě i hodně vody, která nestihne degradovat tak rychle, jak vzniká a vytváří pak v našem těle paseku. Proto je nutné tuto vodu co nejrychleji odvádět z těla ven, aby nedocházelo ke zbytečným nárůstům. Držet se přitom můžete velmi jednoduché poučky – pokud nemáte o dva dny později alespoň o 200 g méně, necvičte.

Dámy ze SAH leží venku na dece

V případě, že se Vám po cvičení správně neodbourává metabolická voda, můžete použít diuretický čaj, který je zcela běžně dostupný v každé lékárně. Pokud Vám ani to nepomůže a cvičení vnímáte jako neoddělitelnou součást Vašeho života, bez které si svůj den neumíte představit, kontaktujte nás, abychom mohli společně cvičení a stravování nastavit individuálně podle Vašeho životního stylu.

A co alkohol?

K našemu životu přirozeně patří sociální kontakty, setkání s přáteli, rodinné oslavy a různé kulturní akce a s nimi se většinou v různé míře pojí i alkohol. Někdy se sejde více takových akcí najednou a my se ocitáme v úzkých, protože se snažíme zhubnout a máme vytvořený nějaký režim, ale zároveň se chceme dobře bavit a nebýt celý večer takzvaně na suchu. Jak to tedy je s alkoholem a hubnutím? Alkohol bohužel brání ve snižování hmotnosti a často ji velmi navyšuje, protože ethanol nese na 1 g 38 kJ energie. A samozřejmě pouze u jednoho gramu nezůstává. I dva decilitry vína už škodí tomu, jak potřebujete, aby Vaše tělo fungovalo, navíc zde přímo úměrně platí, že čím silnější alkohol, tím je kaloričtější a kromě toho také hodně zvyšuje apetit.

Jak to tedy provést, abyste si i na oslavách mohli nějaký alkohol dát? Docela snadno, nejde totiž o to, abyste si to neužili a celý večer jste se hlídali, ale abyste se naučili vše korigovat. Zůstaňte ideálně u bílého vína a na jeden doušek vína si dejte tři doušky vody. Následující den pak zařaďte Zeleninovo rybí den, speciální jídelníček, který Vám pomůže vrátit nazpět váhu po akci na tu před akcí. Naše nutriční terapeutky Vám ho rády připraví a vysvětlí Vám, jak funguje, abyste si mohli užívat společenských událostí a přitom dál redukovali.