Jsme ledoborce razící novou cestu. Chytří následují a dorazí do cíle.

Kdo řídí naše stravování aneb století mozku

Každé století bylo něčím význačné, 19. století bylo stoletím páry, 20. století bylo stoletím počítačů a 21. století je století mozku.

Technologie nám neustále přináší nové zobrací metody, díky kterým máme možnost lépe pochopit náš mozek a jeho fungování. Víme, že hypothalamus je řídícím centrem organismu, a ukázalo se, že stejně tak řídí i celé naše stravování. Prvotním záměrem je do těla dostat co největší množství tuku, protože přenosem miliony let vývojem potvrzených zkušeností  hypothalamus ví, že tělo se zásobou tuku, nezemře. Dokonce si dokáže vynutit, abyste do těla dostali takovou stravu, která je podle něj nejvýhodnější pro vytvoření tukových zásob.

Jakmile hypothalamus vidí surovinu, která je vhodná pro navýšení tuku v těle, spustí vylití několika hormonů, které Vás donutí, abyste tu danou surovinu snědli, a Vy to uděláte. A pokud takhle opakovaně přijímáte nevhodné suroviny v nevhodném čase, postupně se Vám den za dnem váha navyšuje. Pokud jste si až doteď mysleli, že si stravování řídíte zcela sami a je to jen a pouze na Vaší vůli a vnitřním nastavení, nyní už víte, že to tak není. V Systému asistovaného hubnutí Vám vysvětlíme, co se ve Vašem těle děje, jak funguje a proč právě tímto způsobem a naučíme Vás, co máte dělat, aby jídlo, které sníte pracovalo ve Váš prospěch, a aby hypothalamus kontraproduktivně nepožadoval suroviny sloužící k ukládání tuku. Obraťte se na jednu z našich nutričních terapeutek, jež Vám pomůže pomocí individuálně sestaveného jídelníčku a nastavenými kontrolními časy nejen zhubnout, ale také si pravidelnými kontrolami novou váhu udržet.

Sdílejte tento příspěvek

Nalejvárna

Dvacátý druhý díl – Teritorium – záznam 4. 3. 2024

Víte, že vnitřní nastavení teritoria a naše prožívání má vliv na zadržování vody v těle a úbytek váhy?😮
Jak fungují naše osobní zóny si můžete už teď poslechnout v novém podcastu🧏‍♀️🎧
Podrobněji celou problematiku probereme v březnové Nalejvárně😎💻

Přečíst celé
Nalejvárna

Dvacátý díl – Posváteční kila – záznam 8. 1. 2024

Zaznamenali jste po vánocích a silvestrovských oslavách nárůst nechtěných kilogramů?🤦‍♀️
V lednové Nalejvárně 8. ledna si povíme, jak se jich zase hezky zbavit a proč to jde rychleji🤩
Přihlaste se uvedeném odkazu a naučte se užívat si a umět pak váhu zase zkorigovat💁‍♀️💻👌

Přečíst celé