Kdo řídí naše stravování aneb století mozku

Každé století bylo něčím význačné, 19. století bylo stoletím páry, 20. století bylo stoletím počítačů a 21. století je století mozku.

Technologie nám neustále přináší nové zobrací metody, díky kterým máme možnost lépe pochopit náš mozek a jeho fungování. Víme, že hypothalamus je řídícím centrem organismu, a ukázalo se, že stejně tak řídí i celé naše stravování. Prvotním záměrem je do těla dostat co největší množství tuku, protože přenosem miliony let vývojem potvrzených zkušeností  hypothalamus ví, že tělo se zásobou tuku, nezemře. Dokonce si dokáže vynutit, abyste do těla dostali takovou stravu, která je podle něj nejvýhodnější pro vytvoření tukových zásob.

Jakmile hypothalamus vidí surovinu, která je vhodná pro navýšení tuku v těle, spustí vylití několika hormonů, které Vás donutí, abyste tu danou surovinu snědli, a Vy to uděláte. A pokud takhle opakovaně přijímáte nevhodné suroviny v nevhodném čase, postupně se Vám den za dnem váha navyšuje. Pokud jste si až doteď mysleli, že si stravování řídíte zcela sami a je to jen a pouze na Vaší vůli a vnitřním nastavení, nyní už víte, že to tak není. V Systému asistovaného hubnutí Vám vysvětlíme, co se ve Vašem těle děje, jak funguje a proč právě tímto způsobem a naučíme Vás, co máte dělat, aby jídlo, které sníte pracovalo ve Váš prospěch, a aby hypothalamus kontraproduktivně nepožadoval suroviny sloužící k ukládání tuku. Obraťte se na jednu z našich nutričních terapeutek, jež Vám pomůže pomocí individuálně sestaveného jídelníčku a nastavenými kontrolními časy nejen zhubnout, ale také si pravidelnými kontrolami novou váhu udržet.

Sdílejte tento příspěvek

Nalejvárna

Desátý díl – Vánoce

Vánoce jsou báječné a není třeba se jich obávat🥰
Jak má vypadat Štědrý den a následující svátky, jak vše zvládnout v klidu a pohodě, vánoce si užít a nepřibrat, zjistíte už v pondělí 5. prosince v předvánoční Nalejvárně nutriční terapeutky Lenky Náměstkové🎄👩‍⚕️

Přečíst celé
Informace

Říjnová online edukace

Listopad je za rohem a s ním i změny cen. Využijte ještě do konce října možnost speciální akce online edukace, která je za nižší cenu a navíc vám její záznam zůstane napořád, takže se k němu můžete libovolně opakovaně vracet a připomenout si získané informace, kdykoliv budete potřebovat. Absolvováním edukace získáte i zařazení do Systému.

Přečíst celé